U KOMPERDÓW


 

Małgorzata Komperda

TELEFONY


tel. 18 26 545 62

kom 697 553 774

 

www.ukomperdow.pl

facebook.com/ukomperdow

KONTAKT


 

Adres

ul. Kaniówka 11a


34-405 Białka Tatrzańska

 

 

Zarezerwuj pobyt

Kontakt   Ul. Kaniówka 11 A Białka Tatrzańska 

Tel  + 48 697 553 774   + 48 18 26 545 62

Białka Tatrzańska to wieś podhalańska, która pod względem infrastruktury turystycznej jest jedną z najatrakcyjniejszych miejscowości górskich. Co roku na rzece Białce organizowane są Mistrzostwa Polski w spływie kajakowym. Warto tutaj odwiedzić ścisły rezerwat przyrody Przełom Białki czyli tzw. Skałki. W ofercie Białki znaleźć można szeroką gamę stoków dla narciarzy i snowboardzistów.Niedaleko stąd do innych wytwornych miejscowości wypoczynkowych takich jak: Bukowina Tatrzańska, Poronin, Kośne Hamry, Mur, Stasikówka, Małe Ciche, Brzegi Leśnica, Gliczarów, Czarna Góra, Rzepiska, a także Jurgów, Zakopane, czy Nowy Targ.

Atrakcje naszej miejscowości:
- Przełom Białki, rezerwat przyrody, który obejmuje przełom rzeki Białki pomiędzy dwoma skałkami Kramnicą na prawym brzegu i Obłazową na lewym;

- Rzeka Białka, prawy dopływ Dunajca o długości 41 km;

- Litwinowa Góra, roztacza się stąd olśniewająca panorama obejmująca Gorce, Pieniny, Babią Górę, a przede wszystkim wspaniałe szczyty polskich i słowackich Tatr.

- Wierchowa Droga zwana także Drogą Królewską, uważana za jeden z najpiękniejszych szlaków turystycznych, który prowadzi przez białczańskie wierchy;       
- liczne szlaki turystyczne jak np. szlak z Wodogrzmotów do Doliny Pięciu Stawów, szlak z Sołtystwa na Czarnej Górze do Rzepisk, szlak przez Świstówkę do Doliny Pięciu Stawów, szlak wzdłuż rzeki Białki i wiele innych;

Białka Tatrzańska i Podhale warto poznać też od strony kulinarnej. Podczas wizyty w jednej z regionalnych karczm obowiązkowo trzeba spróbować góralskiej kwaśnicy i prawdziwych oscypków. W pobliżu naszego domu znajduje się wiele regionalnych restauracji, karczm, serwujących wspaniałe smakołyki.

Polecamy Państwu:

- Restauracja Koliba 

- Zielona Chatka

- Litworowy Staw

- Karczma Giewont

- Kiełbacha i Korale

- Karczma Szarotka

- Karczma u Leśnego

- Karczma Pod Dębem

- Karczma u Wróbla

- Karczma Zbójecki Łygotnik

- Grande Pizza

- Fresco Ristorante & Pizzeria

Białka Tatrzańska to przede wszystkim białe szaleństwo. W naszym regionie funkcjonuje wiele tras i wyciągów narciarskich doskonale przygotowanych i o różnym stopniu trudności. Swoje miejsce znajdą tutaj początkujący narciarze jak również profesjonaliści szukający mocnych wrażeń.

 

* Wyciąg Kotelnica Białczańska 

 * Wyciąg narciarski Bania 

* Wyciąg narciarski Kaniówka 

* Wyciąg narciarski Litwinka Grapa

* Wyciąg narciarski Wysoki Wierch

* Wyciąg narciarski Zebra

Bogata oferta basenów termalnych sprzyja wypoczynkowi w Tatrach. Korzystać z nich mogą całe rodziny wspólnie zażywając kąpieli i wodnego szaleństwa. Obecnie na Podhalu funkcjonuje kilka doskonale wyposażonych obiektów z wodnymi atrakcjami: 


* Termy Białka Tatrzańska
* Termy Bukowina Tatrzańska

* Aqua Park Zakopane
  * Termy Chochołowskie
* Termy Szaflary
* Gorący Potok